Facade

db
facade tanimlarken hem App/Config/Services.php de tanimliyoruz provider ve facadede sonra System/Facades/Classismi.php de tanimliyoruz cok sacma degilmi sadece App/Config/Services.php de tanimlasak daha guzel olmazmi servicesdeki facadese direk class i tanimlasak AppLibsDenemeDizinDenemeClass gibni sonra direk statik olarak kullanalim bir daha dosya olusturmak gerekmesin

birde Titandb de where kullaniminda 2. ve 3. parametreler yer degistirmeli ve = operatoru default olarak tanimlanirsa cok super olur birdaha = yazmak zorunda kalmayiz

Cevaplar (3)


Turan Karatuğ
Software Developer - Creator of TitanMVC
11 ay önce

O şekilde yaparsanız class methodlarını static tanımlamanız gerekir. Titan'daki facade yapısı sayesinde kütüphane methodlarına static gibi erişebiliyorsunuz.

DB ile ilgili olarak kütüphaneyi kendi istediğiniz gibi modifiye edebilirsiniz. Karşılaştırma operatörlerinin iki değer arasında olması daha doğru geliyor.
yusuf kaan
Backend Devoloper
11 ay önce

nasil static tanimlicaz otamatik yapsin sistem?
Turan Karatuğ
Software Developer - Creator of TitanMVC
11 ay önce

Facade ile otomatik yapıyor zaten. Facade'ı aradan çıkarırsanız, kütüphanelerin methodlarını static'e çevirmeniz gerekir. Mevcut yapıda ayrıca her bir kütüphanenin bir kere instance'ı oluşturuluyor. Sonraki kullanımlarda bu instance çağrılıyor.

Cevap Yazın


[code=php,css,sql]kod[/code] , [url=http:...com] , [img=imaj linki] , [color=renk_kodu]metin[/color]