vendor/autoload hatası (kurulum)

Merhabalar,
ilk kez framework kullanacağım. Daha önce github ile çalışmadım ondan dolayı kurulum esnasında zorlanıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

github üzerinden "Download zip" olarak dosyaları indiriyorum. Localhost dizine atıyorum çalıştırmayı denediğimde aşağıdaki gibi bir hata alıyorum. inen zip dosyası içerisinde autoload.php diye bir dosya mevcut değil. nasıl bir yol izlemeliyim ?
Teşekkürler.

Warning: require_once(C:xampphtdocstitan/vendor/autoload.php): failed to open stream: No such file or directory in C:xampphtdocstitanindex.php on line 16

Cevaplar (4)


Turan Karatuğ
Software Developer - Creator of TitanMVC
6 yıl önce

Frameworkü kurmak için geliştirme ortamınızda composer yüklü olmalıdır. Bunun için önce composer nedir, nasıl kurulur ve nasıl kullanılır öğrenmenizi tavsiye ederim. Kurulumu tamamladıktan sonra terminal üzerinden Titan'ın dosyalarının bulunduğu dizine gelerek composer update komutunu çalıştırmanız yeterli olacaktır.

Detaylı bilgi için Titan 2 Web Framework Kurulumu
yunus o.
php junior
6 yıl önce

Titan framework'ün avantajlarını daha kullanmadan gördüm. Desteğiniz için teşekkürler :) Kafamda ufak bir soru daha var youtube'de yüklediğiniz videodan yola çıkarak bu soruyu soruyorum. Tifan framework ile aşağıdaki gibi bir link yapısı oluşturmak mümkün mü? mümkünse araştırmam gereken konu router mi?

Kategoriler için link yapısı:
http://siteadi.com/kategori-adlari/
,

Konular için link yapısı :
http://siteadi.com/konu-adi-topic1/
http://siteadi.com/konu-adi-topic2/
http://siteadi.com/konu-adi-topic3/
Turan Karatuğ
Software Developer - Creator of TitanMVC
6 yıl önce

Öncelikle izlediğiniz videoların Titan'ın v1.x sürümlerine ait olduğunu belirtmeliyim. Belirttiğiniz link yapısını router kütüphanesi ile rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Bunun için kılavuzdaki routing anlatımını okumanızı tavsiye ederim.
yunus o.
php junior
6 yıl önce

Çok teşekkürler Turan hocam :)

Cevap Yazın


[code=php,css,sql]kod[/code] , [url=http:...com] , [img=imaj linki] , [color=renk_kodu]metin[/color]